Binance Libra’ya Karşı Venus’ü Duyurdu

İşlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance bugün yaptığı açıklama ile Facebook’un kripto para projesi Libra’ya karşı Binance Venus’ü duyurdu.

Binance, Venus ile stablecoin’leri ve fiyat para birimleri endeksli dijital varlıklara dünya çapında bir üst çatı etrafında eklemli bir şekilde toplamayı hedefliyor. Binance projesini stablecoin’ler ve fiyat para birimleri ile ilişkilendirilen dijital varlıklar geliştirmek adına açık Blockchain’li bir proje olduğunu söylüyor.

Binance’ın ortaklık kurarak beraber hareket etmek istediği yapılar arasında hükumetler, çok uluslu şirketler, teknoloji firmaları ve diğer kripto para projeleri yer alıyor.

Binance, paydaşlarıyla birlikte Blockchain projesinin desteğini de arkasına alarak sektöre yön vermenin planlarını yapıyor gibi görünüyor.

Binance Venus projesinin altyapısı Binance Chain ile desteklenecek. Şu anda Binance Chain üzerinde Bitcoin’e endeksli stablecoin (BTCB), İngiliz sterlinine endeksli stable fiyat para birimi (BGBP) gibi varlıklar hali hazırda ağ üzerinde işlem görüyor.

Binance Venus her ne kadar Facebook’un kripto para projesi Libra’ya rakip olarak gösterilse de aslında Libra’dan daha kapsamlı bir proje olması bakımından dikkat çekiyor. Giderek dijitalleşen dünyada paranın da dijitalleşmesi fikri ile hareket ediliyor.

Yorum yapmak için giriş yapmanız gerekmektedir.
avatar
Foto ve Resim Dosyaları
 
 
 
  Abone Ol  
Bildir